Polska bezgotówkowa

Kategorie:
04-01-2021

Ta nazwa brzmi jak niezły slogan. Najważniejsze jest to, że to prawdziwe hasło, które może nam zwiększyć udział transakcji na rynku bezgotówkowym.

To jest wspólna akcja, która została powołana do życia przez agentów rozliczeniowych, wydawców kart oraz organizacji Visa i Mastercard przy udziale Związku Banków Polskich i wsparciu Ministerstwa Rozwoju.

Cała akcja ma na celu przekonanie do dokonywania płatności za pomocą kart i portali płatniczych jak największą liczbę osób.

Tak naprawdę chodzi tutaj zarówno o codziennych klientów sklepów, zakładów usługowych, gabinetów stomatologicznych, salonów fryzjerskich i salonów piękności, jak i właścicieli oraz osoby prowadzące miejsca zajmujące się sprzedażą. Jeżeli jeszcze więcej z nas polubi i wejdzie w system bezgotówkowej Polski, to robienie zakupów będzie przyjemniejsze, a przede wszystkim krótsze.
Powstała nawet Fundacja Polska Bezgotówkowa, która dzielnie czuwa nad wprowadzaniem i finansowaniem tego programu dla konsumentów i osób prowadzących działalność gospodarczą. Z jednej strony jest to kwestia zwiększenia rynku kart płatniczych czy kart kredytowych, a z drugiej wprowadzenia jak największej liczby terminali płatniczych dotykowych i bezdotykowych. W myśl zasady im więcej tym lepiej w przypadku Polski bezgotówkowej może się udać. Poza tym podniesie to bezpieczeństwo transakcji i mniej gotówki będzie do przechowywania w sklepach.

Bardzo ważny jest fakt, że mały i średni przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów w ramach przystąpienia do programu bezgotówkowej Polski.

Wystarczy tylko chcieć zmienić swoje stare przyzwyczajenia i poddać się wprowadzeniu nowych technologii w swojej działalności gospodarczej. Proszę się nie stresować, Darmag pomoże przeprowadzić swoich nowych klientów przez tą zmianę. Każda nowa sytuacja wymaga przyzwyczajenia, ale jak już poczujecie wygodę bezgotówkowego płacenia, to nie będziecie chcieli już nigdy wrócić do starych sposobów dokonywania płatności.

Polska Bezgotówkowa skierowana jest także do klientów sektorowych.

To znaczy, że do programu może dołączyć także starostwo, przychodnia czy urząd gminy albo urząd miasta.
DARMAG zachęca bardzo mocno do wzięcia udziału w ogólnopolskim programie zachęcającym do bezgotówkowych płatności. Mali i średni przedsiębiorcy mają z tego wyłącznie korzyści. Wszystkie koszty programowe dzierżawy czy opłat są refundowane przez Fundację „Polska Bezgotówkowa”. Darmag zachęca i pomoże każdemu chętnemu przedsiębiorcy i klientowi sektorowemu.