Kasy fiskalne ONLINE, czym są i w jakim celu je wprowadzono.

Kategorie:
10-05-2019

Stało się. Prezydent podpisał ustawę o Vat, która obowiązuje od 1 maja 2019 r. i dotyczy wprowadzenia na rynek produktu o nazwie – kasy fiskalne online.

W skrócie oznacza to, że przedsiębiorcy dokonujący sprzedaży na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej będą musieli zastępować tzw. tradycyjne kasy na rzecz kas online. Wiemy, temat jest nowy i dosyć pojemny i rodzi wiele wątpliwości i pytań ale nie dla nas (istniejemy dwadzieścia lat na rynku fiskalnym) Postaramy się na nie po kolei odpowiedzieć. Do rzeczy zatem!

 

Co to jest kasa onlina ?

Kasy fiskalne ONLINE to nowa kategoria urządzeń fiskalnych, które komunikują się z Centralnym Rejestrem Kas a jeszcze poważniejsza nazwa to Repozytorium. W rzeczywistości jest to serwer na którym są gromadzone i przechowywane dane takie jak: paragony fiskalne, raporty dobowe, informacje o wykonanych przeglądach okresowych, dokumenty niefiskalne. Powyższe Repozytorium posiada możliwość łączenia się z kasami online bez wiedzy użytkownika co dwie godziny lub o dowolnym czasie o którym zdecyduje urzędnik.

Obowiązkiem użytkownika kasy online jest zapewnienie dostępu do Internetu bo dzięki temu kasa będzie miała łączność z „wirtualnym urzędnikiem skarbowym”. Łączność będzie zapewniona poprzez router, sieć wi-fi lub mobilny Internet.

Z zewnątrz praktycznie nie ma żadnej różnicy i większość akcji rozgrywa się wewnątrz urządzenia. Jednak w niektórych modelach moduły komunikacyjne lub anteny dołączane są na zewnątrz obudowy.

 

Kasa Posnet Ergo online z modułem GSM

 

kasy fiskalne online Darmag Wrocław blog

Czy etykieta się pięknie wyświetli

 

Kasa Novitus Nano online z modułem wi-fi

 

kasy fiskalne online Darmag Wrocław blog

Czy etykieta się pięknie wyświetli

 

Ten sam model z modułem GSM

kasy fiskalne online Darmag Wrocław blog

Czy etykieta się pięknie wyświetli

Zatem jaka jest różnica pomiędzy kasami ONLINE a dotychczasowymi?

  • zapisywanie kopii drukowanych dokumentów w wewnętrznej pamięci, ma do niej dostęp jedynie autoryzowany serwis kas czyli my Darmag 🙂
  • zdolność zdalnej aktualizacji oprogramowania
  • współpraca z terminalem płatniczym. (każda kasa online)
  • jednoczesne tworzenie tzw. e-paragonu w momencie drukowania papierowego paragonu. Taki e-paragon można wysłać na e-maila klienta.

W jakim celu wprowadzono kasy online ?

Jak podaje Ministerstwo Finansów zmiana ta przyczyni się do uszczelnienia w zakresie podatku VAT a także zwiększy bezpieczeństwo obrotu gospodarczego. Wprowadzenie kas online ma być kolejnym narzędziem walki z nieuczciwymi praktykami wśród przedsiębiorców poprzez system analizy przekazywanych danych. A także ma wspomóc uczciwą konkurencję.

Dla kogo i od kiedy – kalendarz obowiązku stosowania kas online?
Od 1 stycznia 2020: stacje benzynowe, warsztaty samochodowe
Od 1 lipca 2020: gastronomia, hotele, pensjonaty,
Od 1 stycznia 2021: lekarze, prawnicy, fryzjerzy, kosmetyczki, usługi budowlane

Nie wiesz jak zacząć z tematem kas fiskalnych typu online? Jaki model wybrać w przypadku konkretnej branży i dostępności internetu? Kto może Cię nauczyć obsługi Twojej nowe kasy fiskalnej online? My możemy! Nauka częściowo będzie odbywać się offline, na spotkaniu i w rozmowie, wszystko wyjaśnimy dokładnie krok po kroku. Napisz do nas lub zadzwoń, zacznijmy od poznania się. Prowadzimy sprzedaż, wdrożenia i obsługę posprzedażową kasy fiskalne online do obsługi różnych branż.