KASA ONLINE to 700 zł z Urzędu Skarbowego

Kategorie:
04-01-2021

Brzmi niewiarygodnie, bo zazwyczaj to my musimy zapłacić podatki lub dopłacić zaległości podatkowe do Urzędu Skarbowego.

Ale nie taki diabeł straszny, a można jeszcze zyskać kilkaset złotych. Warunek jest prosty.

Wypróbuj fiskalną kasę online.

W przyszłości większość z nas będzie musiała posiłkować się użytkowaniem kasy fiskalnej online. Dlatego nie warto zwlekać, nie bać się i wymienić kasę tradycyjną na kasę online. Tym bardziej, że część przedsiębiorców ma taki obowiązek.

Kasy online to przede wszystkim wygoda i mniej dokumentów. Te nowoczesne kasy fiskalne są wyposażone w zupełnie nowe funkcje. Mogą przekazywać w sposób ciągły, bezpośredni i zautomatyzowany dane z urządzenia, dane z ewidencji oraz różne zdarzenia, które będą miały miejsce w trakcie użytkowania kasy. Tak wytworzone informacje będą przekazywane do systemu teleinformatycznego, który nazywa się Centralne Repozytorium Kas.

Ten zwrot do 700 pln będzie miał oczywiście formę odliczenia.

Nie zmienia to postaci rzeczy, że 700 pln może nam zostać w kieszeni. Nie jest to mało, a poza tym możemy wydać taką kwotę na własne przyjemności bez poczucia wizy.. Zwrot otrzymają prowadzący działalność gospodarczą, którzy rozpoczęli prowadzenie ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas online i wcześniej nie stosowali innych rodzajów kas do ewidencji sprzedaży. Najlepiej mają Ci przedsiębiorcy, którzy muszą obligatoryjnie wprowadzić kasy online ze względu na specyfikę prowadzonej działalności gospodarczej.

W noweli do ustawy o VAT znajdziemy wszystkie szczegóły kto musi, a kto tylko może zmienić płatności fiskalne na kasę online. Jak to w ustawach bywa są także wyjątki, które decydują kto może a kto nie, uzyskać zwrot do 700 pln za wprowadzenie nowego rodzaju kas fiskalnych typu online. Warto zapytać o te różnice w sowim Urzędzie Skarbowym. Tak będzie najbezpieczniej dla przedsiębiorcy.

Jako Darmag uważamy, że wszystkie zmiany ustawowe, które podnoszą komfort sprzedaży i obsługi klienta są dobre i działają na naszą korzyść. Dodatkowy zwrot w wysokości wspomnianych 700 pln jest fajnym bonusem, ale warto się przyjrzeć się kasom online także z innych powodów.

Jest szybciej, sprawniej i ekologicznie.

Oszczędzamy czas i papier. A nasi klienci są zawsze zadowoleni i łatwiej korzystają z naszych płatności.

 

 

Polski Ład obliguje do płatności bezgotówkowych.

Polski Ład odkłada do lamusa stwierdzenie: „U nas płatność tylko gotówką”. W związku z tym nakłada obowiązki na właścicieli kas fiskalnych. 

Przedsiębiorco od 1 stycznia 2022 r. musisz zapewnić klientowi możliwość płatności bezgotówkowej w każdym miejscu, w którym funkcjonuje Twój biznes „przy użyciu instrumentu płatniczego”. Pierwszy obowiązek obejmuje swoim spektrum zarówno przedsiębiorców ewidencjonujących sprzedaż na kasie fiskalnej offline jak też w wersji online. Natomiast drugi obowiązek dotyczy tylko grupy przedsiębiorców działających na kasie fiskalnej online i posiadających już terminal płatniczy. Jesteś na online to ponosisz odpowiedzialność za integrację kasy z terminalem płatniczym. Aby przeprowadzić Ciebie przez te dwa obowiązki musisz wiedzieć co to jest „instrument płatniczy” ? Najprościej mówiąc jest to narzędzie, które zrealizuje płatności bezgotówkowe od twojego klienta.

Wśród klientów Darmag trendem wiodącym jest wybór terminala płatniczego. Taką tendencję obserwujemy od ponad kilkunastu lat funkcjonując na rynku wrocławskim i dolnośląskim. Oczywiście, możesz zdecydować się na przelew elektroniczny czy BLIK na telefon.

 Terminal jako instrument płatniczy

Najistotniejszą kwestią jest zbliżeniowa obsługa wszystkich kart płatniczych a także bezstykowych płatności mobilnych jak Apple Pay czy Google Pay (za pomocą smartfona, zegarka elektronicznego  czy opaski zbliżeniowej). Bonusem będzie nowa ulga podatkowa dla posiadaczy kasy fiskalnej. Maksymalnie jest mowa o  1000 zł. Tę kwotę odliczysz od podstawy opodatkowania. Odpiszesz koszt wynajmu lub zakupu terminala oraz wydatki związane z obsługą transakcji.Również przepisy Polskiego Ładu zapowiadają, że podatnik podatnik decydujący się na terminal płatniczy skorzysta z „szybkiej ścieżki” zwrotu VAT.

Polska bezgotówkowa z terminalem

Konkretnym i przekonującym wsparciem jest nadal działający program Fundacji Polska bezgotówkowa zobacz wcześniejszy wpis . W ramach tego programu terminale płatnicze zainstalowano już w ponad 15 tys. miejscowości na terenie całej Polski. Co jest ważne to to, że dostajesz terminal płatniczy na 12 miesięcy bez opłat od transakcji. W Darmag z tego programu korzystają zwłaszcza małe i średnie firmy. Przygotowujemy ofertę wynajmu terminala płatniczego dla Twojego biznesu. Sporządzamy umowę i zajmujemy się formalnościami. Nie jest konieczna Twoja wizyta w naszym biurze. Zorganizujemy wszystko przez telefon i e-mail.

Mam już terminal i kasę online…

To obowiązek dla przedsiębiorców, którzy już pracują na kasie online i terminalu. Jesteś w tej grupie to od 1 lipca 2022 r. musisz zapewnić integrację tych urządzeń. Po połączeniu kwota do zapłaty z paragonu na kasie jest przesyłana  na terminal. Plusem integracji jest wyeliminowanie pomyłek przy wprowadzaniu kwot i usprawnienie obsługi klienta. Kasy online wiodących producentów Elzab, Posnet czy Novitus mają zaszyty już protokół współpracy z terminalami płatniczymi. To czy współpraca zaistnieje zależy od posiadanego modelu terminala i operatora płatności. Taką informację uzyskasz w serwisie Darmag lub u firmy obsługującej Twój terminal.

Obowiązek integracji nie dotyczy drukarek fiskalnych i kas offline ! 

Sankcją za brak integracji terminala płatniczego z kasą online  jest kara pieniężna w wysokości 5000 zł.

Uniknij niepotrzebnego wydatku i skontaktuj się z serwisem Darmag odpowiednio wcześniej. 30 czerwca realizacja usługi może być fizycznie niemożliwa.